Haber

Kılıçdaroğlu’na oy vermediğini söyleyen Abdüllatif Şener’e CHP’den ilk tepki: Listelerimize aldığımız için özür dileriz.

CHP eski Milletvekili Abdüllatif Şener’in dün akşam Halk TV’nin canlı yayınında yaptığı açıklamalar ana muhalefet partisinde tepkilere neden oldu. “İstifa etmeyi düşünüyor musun?” “Zaten istifa ettim” sorusuna yanıt veren Şener, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda Sinan Ogan’a oy verdiğini, ikinci turda ise geçersiz oy kullandığını söyledi.

“CHP’NİN OYUNA RANDEVUMUZ VAR”

Şener’in sözlerine CHP’den ilk tepki geldi. CHP Küme Lideri Özgür Özel, “Şener’in açıklamalarını kanım donarak izledim. Kendisine oy veren CHP’lilere bir özür borcumuz var. Şener’i taktığımız CHP’lilerden özür dilemek dışında söyleyecek. Listemizi oylattık, buraya taşıyamadık. Elimizde bir şey yok” dedi.

“Vicdanı kara, kalbi kurumuş”

Özel sözlerine şöyle devam etti: “Vicdanı kara, yüreği kuru. Seçildikten sonra partiye kaydı, seçimden sonra istifa etti. Suçüstü yakalandı, vicdanı kara, yüreği kuru. , kendisine alan açan bir partiye teşekkür etmesi gereken bir yerde ihanete ne denir?

“BİLİNÇLİ BİR GELENEKSEL OLDUĞU TEZİYLE YERİNİ BULDU”

CHP camiasının belli kesimlerine ulaşan Şener, vicdani muhafazakar olduğu iddiasıyla CHP listelerinde kendine yer buldu. Hangi arkadaşını yerinden ettiyse, ona oy veren partililerden özür borçluyuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu